Regulamin III Festiwalu Teatrów Studenckich „Start” 2016
§1 Organizatorzy
Organizatorem III Festiwalu Teatrów Studenckich „Start” 2016 jest Uniwersytet Warszawski z siedzibą przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie oraz Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych z siedzibą przy al. Jana Pawła II 20/1310 w Warszawie (dalej jako „Organizator”).
§2 Zasady ogólne
- III Festiwal Teatrów Studenckich „Start” 2016 (dalej jako „Festiwal”) jest imprezą adresowaną do teatrów studenckich uczelni akademickich o profilach nieartystycznych działających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
- Przez teatr studencki należy rozumieć zespół artystyczny realizujący spektakl teatralny, w przygotowaniu którego przynajmniej 70% biorących udział to osoby mające status studenta, z wyłączeniem studentów kierunku „Aktorstwo”.
- Regulamin jest dostępny do wglądu u Organizatora oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych (www.smik.eu).
§3 Przebieg Festiwalu
- Festiwal odbędzie się̨ w dniach 20-24.04.2016 roku w Warszawie.
- Do udziału zostaną zaproszone teatry studenckie, których spektakle zostaną wyłonione w drodze wyboru przez selekcjonera Festiwalu powołanego przez prezesa Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych, pełniącego funkcję Dyrektora Festiwalu (dalej jako „Dyrektor”).
- Organizator zakłada, że do udziału w Festiwalu zostanie zaproszonych od 4 do 8 prezentacji festiwalowych.
- W Festiwalu mogą wziąć udział teatry studenckie, które przygotowały nowy i oryginalny spektakl teatralny, nie prezentowany więcej niż trzy razy w Warszawie.
- Spektakle konkursowe ocenia trzyosobowe jury powołane przez Dyrektora.
- Organizator przewiduje wręczenie nagród indywidualnych przez poszczególnych jurorów, a zespół który otrzyma najwięcej głosów jurorów zdobywa nagrodę główną Festiwalu.
- Zostanie również przyznana nagroda publiczności, według zasad ogłoszonych pierwszego dnia Festiwalu.
- Skład jury zostanie ogłoszony przez Organizatora do dnia 10.04.2016 roku na stronie internetowej, o której mowa w § 2 ust. 3 powyżej.
§4 Uczestnictwo
- Uczestnikiem Festiwalu może być teatr studencki, który został wyselekcjonowany przez selekcjonera Festiwalu i zaproszony do uczestnictwa (dalej jako „Zespół”).
- W dniu występu Organizator umożliwi Zespołowi wejście do miejsca prezentacji spektaklu w celu przygotowania samego występu.
- Zespół jest zobligowany do dostarczenia Organizatorowi materiałów promocyjnych do dnia 01.04.2016 roku w celu umieszczenia ich w materiałach promocyjnych Festiwalu. Na wymagane materiały składa się: opis spektaklu wraz ze zdjęciami oraz obsada spektaklu. Zespół w odrębnej umowie zapewni, że dysponuje pełnią praw autorskich do dostarczonych materiałów promocyjnych i udzieli Organizatorowi licencji na wykorzystywanie tych materiałów w celu promocji Festiwalu.
- Zespół zobowiązuje się do współpracy z Organizatorem przy promocji Festiwalu.
- Kwestie przygotowania występu są regulowane na podstawie bezpośrednich umów z Zespołami.
§5 Organizacja Festiwalu
- Organizator nie pokrywa kosztów podróży Zespołów. W wyjątkowych sytuacjach warunki przyjazdu i pobytu Zespołów regulują bezpośrednie umowy z Zespołem.
- Po zakończeniu festiwalu Zespoły są zobowiązane do usunięcia rekwizytów i uporządkowania garderoby.
- Organizator wyda członkom Zespołów odpowiednią ilość identyfikatorów Festiwalu. Za kulisy mają wstęp wyłącznie członkowie Zespołu posiadający identyfikator Festiwalu.
§6 Odpowiedzialność́
- Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za rzeczy osobiste oraz za rekwizyty i inne elementy scenografii pozostawione przez członków Zespołów po zakończeniu Festiwalu na terenie prezentacji festiwalowych, w tym szatni oraz garderoby.
- Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody powstałe wskutek działania siły wyższej. Przez siłę wyższą rozumie się nagłe, nadzwyczajne, niemożliwe do przewidzenia zdarzenie zewnętrzne wobec Organizatora i uczestników Festiwalu, któremu nie można było zapobiec, w szczególności katastrofy naturalne, akty władzy publicznej oraz zaburzenia życia zbiorowego.
§7 Kontakt z Organizatorem
- Marcin Pietrowski, 507-617-750, marcin.pietrowski@smik.eu.
- Konrad Maliszewski, 504-336-255, konrad.maliszewski@smik.eu.
§8 Przepisy końcowe
- Wszystkie kwestie sporne dotyczące organizacji i przebiegu Festiwalu rozstrzyga Dyrektor Festiwalu.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn pod warunkiem, że taka zmiana nie naruszy praw nabytych uczestników Festiwalu. Ewentualne zmiany treści Regulaminu będą każdorazowo komunikowane Zespołom poprzez wiadomość wysłaną na adres e-mail podany przez każdy Zespół w odrębnej umowie zawartej z Organizatorem oraz ogłaszane na stronie internetowej Organizatora, o której mowa w § 2 ust. 3 powyżej.
- W sprawach nieregulowanych w niniejszym Regulaminie stosuje się przepisy prawa polskiego, w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego.